Powoli zaczyna robić się ciepło, dni stają się wyraźnie dłuższe... Brzmi jak doskonała pora na trochę Go! Warszawski Klub Go wraz z Polskim Stowarzyszeniem Go oraz Campus Google Warszawa serdecznie zapraszają wszystkich goistów z kraju i ze świata na kolejną, czterdziestą drugą już odsłonę dorocznego Turnieju Warszawskiego, połączoną z eliminacjami do Mistrzostw Polski 2019! Zachęcamy wszystkich z Was - małych i dużych, młodszych i starszych, początkujących i weteranów - do wzięcia udziału we wspólnym graniu w stolicy. Turniej odbędzie się jedenastego i dwunastego maja na kampusie Google Warszawa - mamy nadzieję spotkać tam Was!

Zasady

Nagrody

Dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Go, zawodnicy uczestniczący w naszym turnieju będą walczyć o nagrody pieniężne z puli o wielkości 3000 PLN! Nagrody za osiągnięcie miejsc na podium będą wyglądały następująco:

Dzięki wsparciu Internetowej Szkoły Go (IGS) prowadzonej przez Guo Juan 5p, w turnieju dodatkowo nagrodzeni zostaną gracze z czterema lub pięcioma zwycięstwami oraz najlepszy gracz pod top-barem! Zawodnicy poza top-barem będą walczyć o voucher o wartości 150€, pozwalający na roczny dostęp do wszystkich zasobów IGS, w tym całego katalogu wykładów przygotowanych przez Guo Juan i innych nauczycieli, między innymi Jennie Shen 2p oraz Youngsun Yoon 8p. Gracze, którzy zagrają wszystkie pięć gier w turnieju i zwyciężą w czterech bądź pięciu z nich będą mogli wybrać nagrodę z puli, w której znajdzie się szereg książek goistycznych, w tym anglojęzycznych z serii Mastering The Basics oraz dwa vouchery IGS o wartości 50€ każdy, pozwalające na roczny dostęp do zbioru problemów i rozwiązań zaznajamiających graczy z często występującymi sytuacjami oraz technikami i użytecznymi ruchami, które można w nich stosować. Autorski system oparty na metodzie spaced repetition (powtarzaniu materiału w rosnących odstępach czasu) skutecznie pomaga w trwałym przyswajaniu poznawanego materiału.

Guo Juan's Internet Go School

Wpisowe

Graczy chcących zarejestrować się w turnieju będzie obowiązywać wpisowe w wysokości 30 PLN (około 7 EUR). Wpisowe można opłacić przy potwierdzeniu obecności na miejscu, przed pierwszą rundą, lub przelewem na konto Polskiego Stowarzyszenia Go. Przewidujemy następujące zniżki:

Zniżka za wczesną rejestrację obowiązuje osoby rejestrujące się na turniej przez formularz na stronie lub mailem do daty podanej wyżej; data opłacenia wpisowego nie jest tu brana pod uwagę. Dane konta Polskiego Stowarzyszenia Go to:

Harmonogram

11 maja, sobota:

12 maja, niedziela:

Tegoroczne zgromadzenie walne Polskiego Stowarzyszenia Go odbędzie się podczas Turnieju, po zakończeniu rozgrywek dnia pierwszego.

Harmonogram, pomimo podawania dosyć precyzyjnych godzin, jest znany ze swojej płynności. Planujemy w związku z tym rozpocząć pierwsze rundy obu dni jak najwcześniej - postanowiliśmy więc wprowadzić dodatkową regułę: w rundzie pierwszej i czwartej wszystkie zegary zostaną wystartowane dziesięć minut po planowanym rozpoczęciu rundy! Bardzo prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy planowaniu poranków.

Uwaga dla graczy przyjeżdżających z zagranicy: w drugi dzień turnieju, dwunastego maja, wypada niedziela niehandlowa - wszystkie supermarkety wraz z przeważającą większością mniejszych sklepów spożywczych będą zamknięte!

Miejsce

Turniej odbędzie się na terenie kampusu Google, znajdującego się przy Placu Konesera 10. Jest to ten sam budynek, w którym rozgrywał się Turniej Warszawski 2017. Najłatwiej dotrzeć tam tramwajem linii 7 spod Dworca Centralnego do Dworca Wschodniego, skąd dalej trzeba przejść kawałek ulicą Korsaka, Ząbkowską i Nieporęcką.

Rejestracja

Zarejestrowani uczestnicy

Baza noclegowa

Kilku z warszawskich klubowiczów zaoferowało się przenocować graczy na czas turnieju. Najłatwiej dogadać się z nimi będzie za pośrednictwem strony grupy polskich goistów na Facebooku - nie wahajcie się zapytać! Alternatywnie, ślijcie zgłoszenia i prośby z tym powiązane na nasz adres mailowy, warsawgotourney@gmail.com.

Alternatywą dla tych, którzy preferują noclegi indywidualne, będą oferty opublikowane w serwisach internetowych prowadzących listy noclegów, takich jak Booking.com oraz HomeAway.

Kontakt

W razie pytań, odpowiadamy najszybciej na Facebooku, na stronie wydarzenia oraz na wiadomości przesłane bezpośrednio na stronie klubu.